Elektroniczny Przewodnik Użytkownika Systemu - Moduł INFRASTRUKTURA

imageModuł do przedstawiania bardzo szczegółowego opisu nieruchomości wraz z wizualną reprezentacją struktury nieruchomości w formie drzewa. Nieruchomość możemy opisać przez zespół budynków, w skład których wchodzą kondygnacje, moduły, pomieszczenia. Wszystkie te elementy możemy dokładnie zdefiniować poprzez wspólne właściwości elementów nieruchomości takie jak:
-budynki,
-właściciel,
-powierzchnie,
-ilustracje,
-ewidencje,
-dokumentacje,
-typy lokali (modułów),
-proponowane ceny,

Definiujemy Nieruchomość - służy do tego przycisk w dolnej lewej części okna o nazwie Nowa Nieruchomość.

strona nr 1
Główne okno modułu Infrastruktura z wprowadzoną Przykładową Nieruchomością

Następnie dzięki kliknięciu prawego przycisku myszy mamy dostęp do podmenu za pomocą którego możemy zdefiniować wszystkie parametry danej nieruchomości :

strona nr 1 strona nr 1
Przykłady wstawiania kolejnych gałęzi opisu nieruchomości.

Dzięki strukturze drzewa mamy szybki dostęp do wszystkich parametrów i danych dotyczących danej nieruchomości, budynku, kondygnacji, lokalu (modułu) czy pomieszczenia. Takie unikalne podejście pozwala nam na bardzo dokładne zobrazowanie każdej nieruchomości. Dodatkowo wraz z poziomami zagnieżdżania zyskujemy kolejne unikalne narzędzie do poruszania się po nieruchomości - panel nawigacyjny złożony z odpowiednich przycisków odpowiedzialnych za kolejne rzeczywiste elementy nieruchomości (nieruchomość --> budynek --> kondygnacja --> lokal (dawniej moduł) itp.).

Lokale (dawniej moduły) są podzielone na dwie grupy:
- Komercyjne w skład których wchodzą pomieszczenia typu: Komercyjny, Współdzielony, Współdzielony z kosztami.
- Wspólnotowe, w skład których wchodzą pomieszczenia typu: Mieszkaniowy, Przynależny, Wspólnotowy.

Jeżeli zostanie utworzony nowy Lokal to nie ma on przypisanego 'typu', dopiero przypisanie pierwszego pomieszczenia determinuje jego typ, i tak, jeżeli przypiszemy do lokalu pomieszczenie z grupy "Komercyjne" to następne pomieszczenia mogą być tylko z tej grupy, jeżeli zostało przypisane pierwsze pomieszczenie do lokalu z grupy Wspólnotowe to następne pomieszczenia z tego lokalu będą mogły być tylko typu Wspólnotowe.
Dodatkowo można przypisywać pomieszczenia do Kondygnacji (z pominięciem lokali), ale one mogą być tylko jeden typu - Wspólnotowego.

Przyciski kolejnych elementów wyświetlanych w panelu nawigacyjnym znacznie przyspieszają poruszanie się po całej nieruchomości:

strona nr 1
Elementy nawigacyjne w Module Infrastruktura.


Moduł Infrastruktura pozwala również na definiowanie oragnizacji takich jak wspólnoty mieszkaniowe czy spółdzielnie mieszkaniowe. Definiowanie organizacji odbywa się w momencie przypisywania właścicieli w ramach jednej nieruchomości. System w przypadku dopisania wiecej niż jednego włąsciciela (w ramach jednej nieruchomości) wyświetli okno z zapytaniem czy stworzyć organizację, po zakceptowaniu w kolejnym okienku definiujem np: wspólnotę mieszkaniową. Zdefiniowana organizacja automatycznie pojawi się w module Organizacje.


definiowanie organizacji w module infrastruktura
definiowanie organizacji np: wspólnoty w Module Infrastruktura.

Oprócz typowego zobrazowania w module Infrastruktura nieruchomości jesteśmy w stanie nanieść wszystkie dodatkowe dane dot. danej nieruchomości jak:

- Dokumentacja - okno, w którym bardzo dokładnie można opisać dokumenty dotyczące danego budynku. Możemy tu wstawić dane dotyczące: aktów własności, wszelkiego rodzaju protokołów (odbiorów, przeglądów, pomiarów), ubezpieczeń i pozwoleń;

strona nr 1
Okno dokumentacji dotyczącej danego budynku.

- Proponowane ceny - okno, w którym bardzo dokładnie można zdefiniować koszty eksploatacyjne z wszystkimi ich czynnikami i składowymi, czynsze oraz wszelkiego rodzaju media ;

strona nr 1
Definiowanie proponowanych cen.

- Ewidencja - za pomocą dwóch okienek możemy zdefiniować po pierwsze : wyposażenie (budynku, kondygnacji, modułu, pokoju) jego typ, nazwę, ilość, oraz dodać dokładny opis; po drugie liczniki gdzie możemy dla danych liczników podawać stany z danych dat, oraz zliczać je w okresie od do.

strona nr 1 strona nr 1
Ewidencja - definiowanie : wyposażenia i liczników.

- Ilustracje - funkcja ta pozwala na dodanie, do każdej części nieruchomości dokumentacji zewnętrznej (np. zdjęcia, plany, inne dokumenty graficzne) w plikach: .pdf, .bmp, .jpg, .tif, .png. Dokumenty są w prosty sposób załączane do danej gałęzi i każdym momencie są do wglądu.


Kolejne pozycje w podmenu dotyczą globalnych zliczeń odpowiednich danych :

- Zlicz Powierzchnie - funkcja sumująca łączną powierzchnie w danej gałęzi.
- Zlicz Szybkozmienne - funkcja pozwalająca na zliczanie wcześniej zdefiniowanych liczników,
algorytm pozwala na zliczanie proste jak i zliczanie w głąb gałęzi.
- Zlicz Wolnozmienne - funkcja pozwalająca na zliczanie przedmiotów będących na ewidencji danego budynku, kondygnacji itp.,

Dwie ostatnie pozycje w podmenu :
Znajdź Zgłoszenia i Znajdź Zlecenia są odpowiedzialne za pokazanie odpowiednio zgłoszeń i zleceń w danej gałęzi nieruchomości. System przełącza się na moduł zleceń i zgłoszeń pokazując czy dane miejsce w infrastrukturze posiada aktualnie jakieś zlecenia czy zgłoszenia.

Klawisze funkcyjne znajdujące się w głównym oknie modułu Infrastruktura:

- Zapisz stan drzewa - dzięki temu klawiszowi możemy zapisać aktualnie rozwinięte gałęzie (przy ponownym uruchomieniu modułu powracamy do takiego samego stanu gałęzi), stan ten zapisywany jest dla aktualnie zalogowanego użytkownika.

- Nowa nieruchomość - zdefiniowanie nowej nieruchomości,

- Filtr - wyszukiwarka pomieszczeń w nieruchomościach.

- Drukuj - pozwala na wydruki do pliku (generowanie odpowiednich pism) wg. odpowiednich szablonów. Dla modułu Infrastruktura mamy następujące szablony:

Infrastruktura dane - generuje podstawowe dane dotyczące danej Nieruchomości jak: nazwa, adresy, powierzchnia, działki;
Podział na sumy powierzchni wersja 1 i wersja 2 - zestawienia w różny sposób przedstawiające powierzchnie wchodzące w skład danej nieruchomości.
Licznik - zestawienie stanów liczników dla danej nieruchomości.

- Eksport - mechanizm do tworzenia wszelkiego rodzaju zestawień, które za pomocą odpowiednich warunków można definiować a następnie eksportować do pliku .csv (plik odczytywalny przez Ms Excel czy OpenOffice.org.Calc)

strona nr 1
Definiowanie zestawień przy eksporcie plików do MS Excela.

Po zdefiniowaniu odpowiednich warunków klikamy na wyszukaj pojawia się okno, na którym mamy podgląd zdefiniowanego zestawienia. W kolejnym oknie mamy następujący wybór: eksportuj (podajemy nazwę pliku .csv i gdzie ma zostać zapisany) lub zamknij (powracamy do okna definiowania warunków).

Elektroniczny Przewodnik Użytkownika Systemu

Zestawienie przedstawia wszystkie możliwe moduły platformy.

Więcej informacji...
 

Pomoc Techniczna

wszelkie pytania prosimy kierować :



    TRon
    ul. Czajkowskiego 75
    51-147 Wrocław
    tel./fax 071 785 46 52
    tron@tron.net.pl
    www.tron.net.pl